Blog o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás občas překvapí ZARUČENOU "VÝŽIVOVOU" INFORMACÍ z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet. Jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat...

Během programu TRVALÉHO ZHUBNUTÍ se specialisté Světa zdraví snaží klientům pomoci i s nákupem a přípravou jednotlivých pokrmů, které jim usnadní ZDRAVÉ HUBNUTÍ. Pokud jim nejde o hubnutí, tak jim aspoň podpoří proces trávení a zbaví únavy. Někteří klienti mají strach z přípravy méně známých surovin (tofu, tempeh, šmakoun, quinoa, bulgur atd.), proto stereotypně volí klasické potraviny, které většinou nemají v sobě dostatek živin, vitaminů, minerálů a vlákniny.

Pro inspiraci Vám nabízíme mj. i recepty z méně známých surovin. Další zdravé recepty od nás klienti dostávají na pravidelných kontrolách v rámci PROGRAMU TRVALÉHO ZHUBNUTÍ.

 

Recepty z cukety



Cukrovka: jak lékaři zjistí, zda jste nemocní

Diabetes neboli cukrovka se nikdy neobjevuje zničehonic. Nemoc se rozvíjí až deset let. Celou tuto dobu o sobě nedává nijak vědět, avšak už škodí například ledvinám nebo cévám. Proto má takový smysl ji odhalit co nejdříve. Vyšetření přitom není složité. Pokud na ni přijdete a včas se začnete léčit, může se vám život prodloužit o několik let.

Tuk v našem organismu

O tělesném tuku bylo napsáno mnohé. Stále je považován za nepřítele a je proti němu vedena válka. Všude nacházíme rady, jak jej co nejlépe odbourat a zbavit se ho. I zde však platí jisté hranice. Vše je dobré udržovat v rovnováze. Tělesný tuk totiž není pouze negativní a nechtěnou součástí našeho těla. V organismu plní celou řadu nenahraditelných úkolů.

Tučná dieta, která funguje lépe než jiné

Lidé při hubnutí dělají řadu chyb. Podle odborníka na výživu doktora Davida Ludwiga z Harvardovy univerzity je to především tím, že dodržují velmi přísné diety, které neobsahují dostatek tuků. Tělo se tak chová naprosto jinak, než se od něj očekává.

Zeleninová polévka



Stravování na dovolené v cizině i u nás

Vybrali jsme dvě zahraniční destinace, kam si Češi jezdí odpočinout nejčastěji a zhodnotili jsme místní pokrmy z dietetického hlediska. Možná vám totiž už teď vrtá hlavou, co že si na dovolené dopřejete za dobrůtky a zda to příliš neohrozí vaši váhu. Znáte to, odjíždíte na dovolenou s přesvědčením, že si letos kila navíc zpátky nepřivezete, ale pak místním lahůdkám neodoláte.

Cizrnový hummus



Účinek pH organismu na zdraví

Znáte vlastní pH organismu? Snažili jste se někdy tyto hodnoty z vlastní moče zjistit? Nutriční poradci Hubnutí Znojma doporučují tyto hodnoty průběžně zjišťovat, protože dlouhodobě překyselený organismus způsobuje řady nemocí.

Vánoční recepty



Jablečné řezy se zázvorem