Blog o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás občas překvapí ZARUČENOU "VÝŽIVOVOU" INFORMACÍ z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet. Jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat...

Během programu TRVALÉHO ZHUBNUTÍ se specialisté Světa zdraví snaží klientům pomoci i s nákupem a přípravou jednotlivých pokrmů, které jim usnadní ZDRAVÉ HUBNUTÍ. Pokud jim nejde o hubnutí, tak jim aspoň podpoří proces trávení a zbaví únavy. Někteří klienti mají strach z přípravy méně známých surovin (tofu, tempeh, šmakoun, quinoa, bulgur atd.), proto stereotypně volí klasické potraviny, které většinou nemají v sobě dostatek živin, vitaminů, minerálů a vlákniny.

Pro inspiraci Vám nabízíme mj. i recepty z méně známých surovin. Další zdravé recepty od nás klienti dostávají na pravidelných kontrolách v rámci PROGRAMU TRVALÉHO ZHUBNUTÍ.

 

Amarant po středomořskuJak si udržet motivaci při hubnutí

Každý čin má motiv. To by vám řekl každý psycholog. Motiv je tím, co nás inspiruje k aktivitě jakéhokoliv typu. V situaci, kdy se nám nedaří realizovat činnost, kterou jsme si naplánovali, může dojít ke krizi, ke ztrátě motivace.

Kuskus na orientální způsob s oříšky a přírodním sýremHořčicová omáčka s pohankovými špalíčkySalát z quinoa, kořenové zeleniny a tofuAerobní a anaerobní cvičení

Mezi jednotlivými druhy cvičení je velký rozdíl. Některé se zaměřují na budování kondice a posílení srdce, těm říkáme anaerobní, protože jsou velmi silové a vzniká při nich tzv. kyslíkový dluh.

Mezi novoroční předsevzetí patří i hubnutí

Jak jste na tom s novoročními předsevzetími vy? Dáváte si je každý rok a snažíte se je opravdu plnit, nebo patříte spíš k těm, kteří se do nich vždy vehementně „hrnou“ a nakonec veškeré úsilí skončí po pár dnech naprostým fiaskem?

Bulgurové placičkyZeleninová pánev s marinovaným tofuPapriková pomazánka s jáhlami