Blog o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás občas překvapí ZARUČENOU "VÝŽIVOVOU" INFORMACÍ z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet. Jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat...

Během programu TRVALÉHO ZHUBNUTÍ se specialisté Světa zdraví snaží klientům pomoci i s nákupem a přípravou jednotlivých pokrmů, které jim usnadní ZDRAVÉ HUBNUTÍ. Pokud jim nejde o hubnutí, tak jim aspoň podpoří proces trávení a zbaví únavy. Někteří klienti mají strach z přípravy méně známých surovin (tofu, tempeh, šmakoun, quinoa, bulgur atd.), proto stereotypně volí klasické potraviny, které většinou nemají v sobě dostatek živin, vitaminů, minerálů a vlákniny.

Pro inspiraci Vám nabízíme mj. i recepty z méně známých surovin. Další zdravé recepty od nás klienti dostávají na pravidelných kontrolách v rámci PROGRAMU TRVALÉHO ZHUBNUTÍ.

 

Ovesné palačinkyDětská strava v zimě

Dětská strava je velice důležitá, zvláště v zimním období. Prevence před onemocněním v zimním období.

Správná svačinka plná potěšení

Můžete ji sníst celou, a přesto nemusíte mít výčitky. Zasytí a potěší. Zdravá svačinka pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale i pro děti do školy či sportovce.

Antioxidanty ve stravě aneb boj proti stáří

O antioxidantech jste již určitě slyšeli. Jaký mají pro náš organismus přínos a v čem se tyto životně důležité látky nacházejí?

Jak si zdravě osladit život

Nechte se inspirovat jednou ze zdravějších náhražek cukru, které uspokojí vaše chutě na sladké!

Diabetes - nová civilizační hrozba, které se lze účinně bránit

14.11. je dnem světového diabetu. Od odborníka Svět zdraví RNDr. Petra Fořta CSc. se dozvíte více nejen o projevech cukrovky, příčinách a léčbě onemocnění, které se dnes řadí mezi civilizační onemocnění...

Jak nepřibrat o Vánocích?

Vánoce jsou v poslední době pro mnoho lidí „strašákem“. Často bývají spojovány se stresem – důvodem je nakupování dárků, vánoční úklid, pečení cukroví a hlavně přibírání na váze. Jak se tomu letos vyhnout?

Rýžový pilaf s čočkou a špenátem