HUBNUTÍ ZNOJMO fandí biofarmě DoRa

Kozí farma Ratibořice vzdálená zhruba 5km od Jaroměřic nad Rokytnou nabízí prohlídku farmy každou sobotu od 14 do 18h. Zde si můžete koupit čerstvé kozí výrobky za úplně jinou cenu než jste zvyklí ve zdravé výživě a dalších obchodech.

V současné době chová biofarma cca 850 kusů (na jejich stránkách je určitě starší údaj - 590 kusů) koz plemene koza bílá krátkosrstá. Chov koz se řídí pravidly ekologického zemědělství.

V nutriční poradně na Sokolské 18 se občas setkáme s alergií na kravské mléko, takže tohle je jedna z cest, kterou se tito klienti mohou vydat, pokud nechcou zavrhnout mléčné výrobky jako takové. Jde o to, že kozí mléko (a výrobky) obsahují daleko méně alfa S1 kaseinu než kravské mléko, takže alergici kozí mléko stráví bez problémů. Bohužel, pokud má někdo intoleranci na laktózu (mléčný cukr), kozí mléko mu nepomůže, protože obsahuje stejné množství tohoto cukru jako kravské.

Minulý týden farmu navštívil pan Vaněk se svým pořadem Jídlo s.r.o a pokud chcete vidět, jak to na farmě vypadá a jak se tam zpracovávájí kozí výrobky, tak koukněte na:

http://www.kozimleko.cz/129/biofarma-dora-v-poradu-jidlo-sro 

Hubnutí Znojmo uchvátilo, jak kozy žijí v harmonii s přírodou a mají rádi lidi. Ve stájích nejde cítit typická kozí "vůně", všude čisto a ke spokojenosti všech. Určitě by to nejen vaše děti, vnoučata a další měli zažít na vlastní kůži...

Zpět na výpis aktualit