NA VĚKU NEZÁLEŽÍ - J. LEITNER

JE MI 64 LET A DNES SE MI VÁHA POHYBUJE OKOLO 110 KG. KDYSI JSEM BYL VRCHOLOVÝ SPORTOVEC, SKOK DALEKÝ, VÁŽIL JSEM 90 - 92 KG. PO SKONČENÍ SPORTOVNÍ KARIÉRY JSEM MĚL BĚHEM PÁR LET VÁHU 110 - 115kg. A KOUŘIL JSEM. VE 49TI LETECH JSEM SE ROZVEDL A ZAČAL JSEM MÍT ŠPATNOU ŽIVOTOSPRÁVU, NEPRAVIDELNÉ JÍDLO, TÉMĚŘ DENNĚ PIVO.. VÁHA SE POSTUPNĚ ZVYŠOVALA. ZE DNE NA DEN JSEM PŘESTAL KOUŘIT. CHTĚL JSEM PŘESTAT A PŘESVĚDČIL JSEM SE. NEMĚL JSEM ŽÁDNÝ ABSŤÁK. AKORÁT JSEM BĚHEM ROKU RYCHLE PŘIBÍRAL, NAJEDNOU JSEM MĚL 135 KG. NEPRAVIDELNÁ STRAVA, DENNĚ PIVO A PO PÁR LETECH JSEM SE DOPRACOVAL K VÁZE 140 KG.

TAK JSEM SI KOUPIL ZÁZRAČNÉ PILULKY NA HUBNUTÍ ZA 1000KČ, DRUHÝ JSEM JE VYHODIL A VYNADAL SI. POSTUPNĚ JSEM SI UVĚDOMIL, ŽE SÁM TĚŽKO SNÍŽÍM SVOJI VÁHU. SNAŽIL JSEM SE, NAPŘ. JSEM PŘESTAL ÚPLNĚ JÍST UZENINY. PO DALŠÍCH PÁR MĚSICÍCH JSEM SE ROZHODL NAVŠTÍVIT ODBORNÍKA NA OBEZITU. ROZHODL JSEM SE PRO SVĚT ZDRAVÍ VE ZNOJMĚ.

PRVNÍ MOJE OTÁZKA BYLA, ZDA MŮŽU PŘIJÍT I KDYŽ MÁM UŽ 63 LET. A TAK JSEM ZAČAL DOCHÁZET NA PRAVIDELNÉ KONZULTACE. SNÍŽIT VÁHU JSEM CHTĚL, MĚL JSEM UŽ 145 KG. ZE DNE NA DEN JSEM ZMĚNIL SVOJI ŽIVOTOSPRÁVU, STRAVOVÁNÍ, PRAVIDELNOST, ŽÁDNÉ PIVO. VŮBEC MI TO NEDĚLALO ŽÁDNÉ PROBLÉMY, NEBOŤ JSEM CHTĚL SNÍŽIT VÁHU. NIKDY JSEM NEVAŘIL, A TAK JSEM SE SE SVOU VÝŽIVOVOU PORADKYNÍ ZAČAL UČIT VAŘIT A POZNÁVAT ZDRAVÉ POTRAVINY. 

VÁHA SE SNIŽOVALA AŽ MOC RYCHLE. PO ROCE JSEM SE DOSTAL AŽ NA 106 KG. URČITÝ HANDICAP JSEM MĚL - ŽÁDNÝ POHYB. JAKÝKOLIV POHYB, CVIČENÍ MI PŮSOBILO VELKÉ BOLESTI KLOUBŮ. DO ZNAČNÉ MÍRY POZŮSTATEK SPORTU. BRAL JSEM PRÁŠKY NA VYSOKÝ TLAK A NA SNÍŽENÍ TEPOVÉ FREKVENCE. PO PŮL ROCE JSEM JE SAMOU RADOSTÍ VYSADIL. VELMI PŘIJEMNÉ ZJIŠTĚNÍ. 

PO VÍCE NEŽ ROCE MI NEDĚLÁ ŽÁDNÝ PROBLÉM SE PRAVIDELNĚ STRAVOVAT, VYBÍRAT SI NA CO MÁM CHUŤ, V RÁMCI DOPORUČENÝCH SUROVIN A ŽE JICH JE HODNĚ. I NA TO PIVO CHODÍM, ALE S MÍROU. 

JSEM VELMI SPOKOJENÝ SE SVĚTEM ZDRAVÍ. BEZ KONZULTACÍ U NICH BYCH SE NEDOSTAL NA ROZUMNOU VÁHU. VELMI DĚKUJI Bc. LUCII DRLÍKOVÉ A KOLEKTIVU SVĚTA ZDRAVÍ VE ZNOJMĚ.
 

Jan Leitner

Věk: 64
Výška: 186 cm
-35.5 kg
12 měsíců


Zpět na výpis aktualit